W związku z szybko zmieniającą się sytuacją, a co za tym idzie, z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywołanej koronawirusem, Urząd Gminy Łowicz z dniem 1 grudnia 2021 r. uruchamia ponownie Biuro Obsługi Interesantów, do którego zadań należy przyjmowanie wszelkiego rodzaju korespondencji. Przyjmowanie korespondencji odbywać się będzie na parterze w Urzędzie Gminy(wejście od ulicy Wąskiej). W Biurze Obsługi Interesanta istnieje również możliwość pojedynczej obsługi Interesantów dla spraw, których nie da się rozstrzygnąć telefonicznie lub mailowo.

Stypendia Naukowe money 2180330 640To już 10-ty raz, kiedy w Gminie Łowicz przyznano stypendia naukowe dla najzdolniejszych studentów zamieszkałych na terenie Gminy Łowicz. W odpowiedzi na ogłoszony w miesiącu IX br. nabór wniosków o przyznanie stypendium do tutejszego Urzędu wpłynęło 18 wniosków. Ze złożonych wniosków 16 spełniało wymogi formalne. O stypendium mogli ubiegać się wyłącznie studenci studiów stacjonarnych, stale zamieszkujący na terenie Gminy Łowicz, którzy w roku akademickim 2020/21 osiągnęli średnią ocen>=4,00.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w 18 listopada 2021 roku w Urzędzie Gminy Łowicz. Podczas uroczystości Wójt Gminy Łowicz wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje, jako nagrodę za wytrwałość w miłości i wierności oraz złożonej 50 lat temu przysiędze małżeńskiej.

Na podstawie art. 35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami  (tj. Dz.U. z 2021, poz. 1899) oraz Uchwały Nr 12/02 Rady Gminy w Łowiczu z dnia 5 grudnia 2002r., Wójt Gminy Łowicz ogłasza wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej.

PtasiaGrypaOstrzezenie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łowiczu informuje wykryciu kolejnych ognisk ptasiej grypy w województwie łódzkim - now ognisko kaczek.  Zalecane jest zaostrzenie przestrzegania zasad bioasekuracji w gospodarstwach domowych zajmujących hodowlą dropiu by zminimalizować wniknięcioe wirusa  oraz każdorazowym informowaniu słuzb weteterynych o podejrzanych przypadkach