Wyory2020

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2, przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbywać się będzie w następujący sposób:

W związku z szybko zmieniającą się sytuacją, a co za tym idzie, z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywołanej koronawirusem, Urząd Gminy Łowicz zawiesza z dniem 17 marca 2020 r. pracę KASY URZĘDU.

Urząd Gminy Łowicz jest zamknięty dla petentów! Nadal funkcjonuje Biuro Obsługi Interesantów, do którego zadań należy przyjmowanie wszelkiego rodzaju korespondencji. Przyjmowanie korespondencji odbywać się będzie wyłącznie poprzez BOI od dnia 17.03.2020 r. pokój nr 7 na parterze w Urzędzie Gminy(wejście od ulicy Wąskiej).

OgraniczeniaPojazdyMZKMZK w Łowiczu informuje o ograniczeniu niektórych kursów autobusów fukcjonującyh na terenie Gminy Łowicz. Dodatkwo, że w związku z epidemią koronowirusa wsiadanie do i wysiadanie z autobusu możliwe jest tylko przez środkowe i tylne drzwi autobusu. Zakup biletów jednorazowych jest możliwy tylko w biletomatach (nie u kierowcy). Zaleca się kupno biletów (doładowanie ŁKM) poprzez stronę mzklowicz.pl lub biletomaty stacjonarne przy ul.Kurkowej, Tuszewskiej lub Dworcu PKP)

AplikacjaKwarantanna
Zachęcamy do instalacji aplikacji Kwarantanna udostępnionej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Aplikacja ta na pewno potrzebna jest w przypadku poodania się kwarantannie. Jej pełna funkcjonalność jest udostępniana konkretnej osobie przez wysłanie sms-a. Bez tego aplikacja nie działa w pełni i nie ma czego się obowiać. Już teraz można zapoznać się z jej działaniem i korzystać z wielu funkcjonalności.

NieWyrzucacKanalizacjaMW trosce o prawidłowe funkcjonowanie systemu kanalizacji sanitarnej prosimy o zapoznanie się z zaleceniami i wytycznymi związanymi z jej eksploatacją. Sieć kanalizacyjna została zaprojektowana i wybudowana tak, żeby przyjmować ścieki z Państwa domów, czyli nieczystości sanitarne i papier toaletowy. Śmieci wrzucone do toalety, mogą zapchać nie tylko sedes, ale również wewnętrzną kanalizację budynku i stać się przyczyną poważnej awarii.