RuryKanalizacjaStaraniem Gminy Łowicz w 2017 roku w miejscowościach Urbańszczyzna, Wygoda i Zawady wybudowano kanalizację sanitarną. Kanalizacja wybudowana została w systemie grawitacyjnym, a jej koszt wyniósł 4.250.601,64 zł.

Do każdej posesji zostało zaprojektowane przyłącze grawitacyjne. Obecnie do granicy posesji wykonany jest odcinek sieci kanalizacji sanitarnej umożliwiający odprowadzenie ścieków z budynków. Obowiązkiem właściciela posesji jest wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej od swojego budynku do sieci.

APSZ dniem 6 sierpnia 2019 r. została opublikowana Decyzja Wykonawcza Komisji (UE) 2019/1327 z dnia 5 sierpnia 2019 r. w  sprawie środków  kontroli w  zakresie zdrowia  zwierząt w  odniesieniu do  afrykańskiego pomoru  świń  w  niektórych państwach członkowskich

PZPInformujemy o rozpoczęciu prac geodezyjnych związanych z modernizacją ewidencji gruntów i budynków w zakresie weryfikacji i aktualizacji baz danych ewidencji gruntów i budynków na terenie gminy Łowicz. Wykonawcą prac geodezyjno-kartograficznych  jest Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno - Kartograficzne sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie. Szczegóły prac geodezyjnych związanych z modernizacją gruntów i budynków w załączeniu.

Wójt Gminy Łowicz ogłasza I nieograniczony przetarg ustny  na sprzedaż nieruchomości położonych we wsi Jastrzębia, zgodnie z wykazem z dnia 12.06.2019 r.

SzkoleniaPOC

Wójt Gminy Łowicz zaprasza mieszkańców gminy, którzy ukończyli 25 lat do udziału w bezpłatnych szkoleniach, organizowanych w ramach projektu „Gmina Łowicz dla rozwoju kompetencji cyfrowych”.

W ramach szkolenia zapewniamy pakiet materiałów szkoleniowych oraz poczęstunek. Szkolenia będą organizowane w grupach maksymalnie 12 osobowych. Każdy uczestnik może wziąć udział w jednym spośród następujących bloków tematycznych:

LogotypSzkolenia