KubusiowyZakatekJuż niebawem  w  budynku Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Popowie powstanie pierwszy na terenie Gminy Łowicz żłobek dla 16 dzieci w wieku do 3 lat. Na utworzenie i funkcjonowanie  żłobka Gmina Łowicz otrzyma dofinansowanie z dwóch źródeł:
- z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020,
- z Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021.
W Kubusiowym Zakątku planujemy urządzić cztery w pełni wyposażone pomieszczenia przeznaczone dla dzieci, a na zewnątrz powstanie dopasowany do potrzeb maluchów plac zabaw.

Na obecną chwilę trwają prace przygotowawcze związane z adaptacją i wyposażeniem pomieszczeń, które będą przeznaczone na żłobek.

Nowy żłobek to nie tylko idealne miejsce dla Twojej pociechy, ale i nowe miejsca pracy!
Powstanie żłobka przyczyni się bowiem do aktywizacji zawodowej 16 osób z terenu Gminy Łowicz i gmin sąsiadujących, osób  bezrobotnych, czy tych wracających do pracy po przerwie związanej z wychowaniem dziecka.

Informujemy, iż planowany termin rekrutacji do żłobka to maj - czerwiec br.
O ostatecznym terminie rekrutacji mieszkańcy będą na bieżąco informowani.