dOZYNKIpARMA2019

Informujemy mieszkańców Gminy Łowicz, że w dniu 1 września 2019 roku w sołectwie Parma odbędą się dożynki gminne - jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą istotę tego głęboko zakorzenionego w tradycji święta.

Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 12:00 Mszą Św. Dziękczynną w kościele parafialnym w Bobrownikach, która będzie celebrowana przez ks. bp Andrzeja Franciszka Dziubę. O godz. 13:30 nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego do domu ludowego w Parmie, gdzie odbędzie się prezentacja wieńców dożynkowych przygotowanych przez przedstawicieli wszystkich sołectw z terenu gminy. Program artystyczny zaprezentują dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zielkowicach. Koło Gospodyń Wiejskich w Parmie zapewnia poczęstunek i inne atrakcje. Dożynki zakończą się zabawą taneczną. Święto plonów daje nam możliwość spędzenia miłych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Gorąco zachęcamy do wspólnego biesiadowania.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

12.00 – MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA W KOŚCIELE PARAFIALNYM W BOBROWNIKACH

13.30 – PRZEMARSZ KOROWODU DOŻYNKOWEGO DO DOMU LUDOWEGO W PARMIE

CZĘŚĆ OFICJALNA:

- POWITANIE GOŚCI

- PREZENTACJA WIEŃCÓW DOŻYNKOWYCH

- PROGRAM  ARTYSTYCZNY

- PRZEMÓWIENIA

- PODZIĘKOWANIA

- POCZĘSTUNEK

- ZABAWA TANECZNA