SzczepieniaSeniorów

Wójt Gminy Łowicz informuje, że w dniach od 10 października 2018 r. do dnia 30 listopada 2018 r. odbędą się szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Gminy Łowicz powyżej 65 roku życia. Szczepienia będą przeprowadzały przychodnie:

Minister Zdrowia zachęca rodziców i opiekunów dzieci do lat 5 do szczepienia swoich dzieci przeciwko pneumokokom. Szczepienie jest dobrowolne i bezpłatne

badanie mamograficzneInformujemy o możliwości wykonania bezpłatnych badań mammograficznych w mammobusie LUX MED, które odbędzie się w dniu  14 grudnia 2017 r. przed Urzędem Gminy Zduny, czyli w dogodnej lokalizacji dla wielu mieszkanek naszej gminy. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy panie urodzone w latach 1948-1967, które w ostatnich dwóch latach nie miały robionego tego badania.

mamografia

Zapraszamy mieszkanki gminy Łowicz na bezpłatne badanie mamograficzne, które odbędzie się w dniu 24 lutego 2017 – piątek w Dąbkowicach Dolnych – obok Szkoły (godz. 8-12) oraz w Popowie – obok Domu Ludowego (godz. 13-17).

Organizator NZOZ Medica realizuje to świadczenia zdrowotne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2017 roczniki od 1948 do 1967), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Kobiety spoza grupy refundowanej mogą wykonanć badania odpłatnie w kwocie 80zł. Badnie jest wykonywane nowoczesnym, ucyfrowionym aparatem mammograficznym, przez wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem.