PtasiaGrypaOstrzezenie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łowiczu informuje wykryciu kolejnych ognisk ptasiej grypy w województwie łódzkim - now ognisko kaczek.  Zalecane jest zaostrzenie przestrzegania zasad bioasekuracji w gospodarstwach domowych zajmujących hodowlą dropiu by zminimalizować wniknięcioe wirusa  oraz każdorazowym informowaniu słuzb weteterynych o podejrzanych przypadkach 

vaccination 2722937 640JUŻ 24 WRZEŚNIA 2021 ROKU ( W PIĄTEK ),  BĘDZIE OKAZJA ZASZCZEPIĆ SIĘ PRZECIWKO COVID-19   W MOBILNYM PUNKCIE SZCZEPIEŃ, KTÓRY PRZYJMIE WSZYSTKICH CHĘTNYCH W GODZINACH OD 9⁰⁰ DO 13⁰⁰ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJGMINY ŁOWICZ W BOCHENIU NR 59 a. JEŚLI CHCESZ  BY TWOJA RODZINA BYŁA BEZPIECZNA, JEŚLI DBASZ O SWOJE DZIECI, RODZICÓW,  DZIADKÓW  SKORZYSTAJ Z MOŻLIWOSCI ZASZCZEPIENIA SIĘ JEDNODAWKOWĄ SZCZEPIONKĄ JOHNSON &JOHNSON.

ITeleplatformanformujemy, że poza godzinami Podstawowej Opieki Zdrowotnej można korzystać z urochomionej przez NFZ teleplatformy

syringe 1884758 640

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-Cov-19, przypomina się, że istnieje możliwość zorganizowania transportu dla seniorów, mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień. Informacje o zasadach transportu dla mieszkańców Gminy  Łowicz mających trudności z dostępem do punktu szczepień można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej  pod numerem telefonu  46/ 830 26 48 w godzinach pracy Ośrodka , tj. od poniedziałku – do piątku  w godz.7.30-15.30 ,a w  miesiącach lipiec i sierpień w godz. od 7.00 – do 15.00. 

tpk3Narodowy Funduszu Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK). Dzwoniąc pod bezpłatny numer TPK – 800 137 200 – pacjenci otrzymają niezbędną pomoc medyczną poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych, w weekendy oraz święta.

APSPowiatowy Lekarz Weterynarii w Łowiczu przypomina hodowcom trzody chlewnej o zasadach ochrony świń przed ASF.

syringe 1884758 640

Gmina Łowicz publikuje ulotkę, przygotowaną przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Zdrowia. W najbliższym czasie zostanie ona dostarczona do mieszkańców Gminy Łowicz  za pośrednictwem strażaków z jednostek OSP  z terenu Gminy Łowicz. Zawiera ona podstawowe informacje, dotyczące rejestracji na szczepienia.Osoby mające trudność z dotarciem do punktów szczepień będą mogły skorzystać z transportu  zorganizowanego  przez gminę.