InwestycjeDrogi2018 i2Gmina Łowicz zakończyła zaplanowane na bieżący rok inwestycje drogowe. Na bieżąco remontowane były odcinki we wszystkich miejscowościach. Łącznie w tym roku wykonano prac na sumę ponad 1 322 576 zł. Drogi wyremontowano w 10 miejscowościach: w Pilaszkowie, Zielkowicach, Strzelcewie, Popowie, Klewkowie, Zabostowie Dużym i Małym, Guźni, w Dąbkowicach Górnych i Otolicach.

AlertRCB i

Informujemy, że aktualnie trwa pilotaż rządowego systemu ostrzegania SMS-ami przed zagrożeniami – Alert RCB. Na alert RCB nie trzeba się zapisywać. Osoby, które znajdą się na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej życiu otrzymają na swój telefon komórkowy krótką wiadomość tekstową (SMS) z informacjami dotyczącymi rodzaju zagrożenia wraz z lokalizacją, a także źródłem ostrzeżenia.  Komunikaty będą wydawane tylko w wyjątkowych sytuacjach, które realnie mogą zagrażać życiu i zdrowiu człowieka. takich jak: nagłe zjawiska pogodowe, intensywne burze lub gwałtowne nawałnice, które mogą zagrażać życiu. Co ważne nie trzeba się na te powiadomienia nigdzie zapisywać ani instalować żadnej aplikacji.

Skrzynka PocztowaSkrzynka pocztowa powinna znajdować się na każdej posesji. To dziś w Polsce prawny obowiązek ale skrzynka to też, po prostu, element krajobrazu naszych wsi, miasteczek i miast, który powinien być standardem – jak numer domu czy dzwonek do drzwi. Każdy  z nas - mieszkańców gminy otrzymuje przecież na adres domowy listy, gazety lub zawiadomienia o możliwości odbioru przesyłek.

W związku z Krajowym Programem Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Zespół Interdyscyplinarny przy Urzędzie Gminy Łowicz we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Łowiczu w ramach działań profilaktycznych uruchamia dyżury członków Zespołu, na których mieszkańcy Gminy Łowicz mogą zasięgnąć wszelkich informacji o problemie przemocy w rodzinie i możliwych działaniach pomocowych. Dyżury będą się odbywały co kwartał.

Fotorelacja z Dnia Pieczonego Ziemniaka w Ostrowie

rajd    Rajd2m