Urząd Gminy Łowicz informuje, iż w związku z przekroczeniem ogólnej liczby mikroorganizmów w 220C po 72 godz. z wodociągu w miejscowości Dąbkowice Górne, woda dla mieszkańców wsi Dąbkowice Górne jest dostarczana z wodociągu Jamno. 

Puchatek baby 2028307 640Drodzy Rodzice! Z dniem 17 maja br. rusza  nabór o przyjęcie dziecka do gminnego żłobka  „Kubusiowy Zakątek” mieszczącego się w budynku Szkoły podstawowej im. Janusza Korczaka w Popowie pod adresem: Łowicz ul. Poznańska 4.   Żłobek rozpocznie funkcjonowanie od 1 września 2021 r. Dokumenty rekrutacyjne będzie można pobrać ze strony bip.uglowicz.nv.pl zakładka jednostki organizacyjne gminy/żłobek  oraz w siedzibie Urzędu Gminy Łowicz a także w  siedzibie szkoły.

SpotkanieGDDKiAZapraszamy do obejrzenia spotkania w sprawie planowanej inwestycji obowdnicy Łowicz z przedstawicielami GDDKiA które odbyło się 14 maja 2021 na sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

Sesja12V2021obwodnica W dniu 12 maja 2021 odbyła się XXX sesja Rady Gminy Łowicz i była na żywo transmitowana w internecie. Aktualnie trwa transkrypcja nagrania. Gorącym tematem, nad którym dyskutowano był projekt obwodnicy Łowicza. Ze względu na to, że na konsultacje, wyrażanie swoich opinii jest bardzo mało czasu publikujemy już teraz fragment nagrania dotyczący obwodnicy.

Obwodnica road 971205 640Prezentujemy założenia „Budowy obwodnicy Łowicza w ciągu dróg krajowych nr 14, 70 oraz 92 w ramach programu budowy 100 obwodnic w latach 2020-2030”.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje stworzenie nowego „odcinka trasy drogowej, zapewniającego usprawnienie dalekobieżnego ruchu drogowego o adekwatnych prędkościach podróżnych” na terenie następujących sołectw: Zielkowice, Urbańszczyzna, Wygoda, Jamno, Pilaszków, Otolice, Małszyce, Klewków, Strzelcew, Popów. Jest to bardzo ważne zagadnienie nie tylko dla mieszkańców sołectw przylegających do miasta Łowicza, ale wszystkich mieszkańców Gminy Łowicz, gdyż planowane przedsięwzięcie znacząco zmieni ciąg komunikacyjny na terenie gminy, warunki ruchu oraz komfort życia mieszkańców.

Podkategorie