megaphone 157874 640

Wójt Gminy Łowicz ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2023 roku w zakresie:

- upowszechniania kultury fizycznej i sportu w środowisku wiejskim,

- wspieranie przedsięwzięć artystycznych i upowszechnianie kultury, ochrony dóbr i tradycji,

- wspieranie działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Kosze2018Wójt Gminy Łowicz informuje o harmonogramie odbioru odpadów w roku 2023.

Wójt Gminy Łowicz ogłasza II nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości położonej w miejscowości Jastrzębia, zgodnie z wykazem z dnia 05.05.2022 r.

bulldozer g16dac1233 640

Zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. 2022 poz. 2236) uprawniona do zakupu preferencyjnego paliwa stałego w ilości 1,5 t w roku 2023 ( osoby, które nie nabyły węgla na zasadach preferencyjnych w roku 2022 mogą zakupić w 2023 roku 3 t )  jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która:

DodatekEnergetyczny

Dodatek elektryczny  to jednorazowe świadczenie pieniężne dla odbiorców energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, w przypadku, gdy główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią  elektryczną.

Podstawowym warunkiem otrzymania tego dofinansowania jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania  do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)   w terminie do 11 sierpnia 2022r. Obowiązuje przy tym zasada : jeden adres zamieszkania, jeden dodatek elektryczny.