Urząd Gminy Łowicz ogłasza konkurs pod tytułem: „Identyfikacja kapliczek na terenie Gminy Łowicz”. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań mieszkańców tradycją i historią swojej miejscowości i gminy, ukazanie piękna najbliższej okolicy. Biskup Józef Zawitkowski ma nadzieję, że będzie to również dobra okazja do zadumy i krótkiej chociażby modlitwy. Za udział w konkursie przewidywane są atrakcyjne nagrody ufundowane przez Organizatora oraz Patrona konkursu Biskupa seniora diecezji łowickiej. Konkurs w szczególności polega na trafnym przyporządkowaniu zdjęć kapliczek do konkretnej miejscowości oraz wskazanie nowych dotychczas nieopublikowanych za co bedą dodatkowe nagrody. Im więcej kapliczek wskażemy tym większa szansa na wygraną. Przyjmowane są zgłoszenia z rozpoznanymi przynajmniej pięcioma kapliczkami i zdjęciami. Konkurs adresowany jest głównie do mieszkańców Gminy Łowicz, jednak wystarczajacym waruniem jest np. zgłoszenie grupowe z jedną osobą z gminy. Tak więc mieszkańcy Łowicza wraz z rodziną, znajomymi z gminy moga wziąć wspólnie udział w tym konkursie.

Konkurs jest skierowany wszystkich mieszkańców z terenu  Gminy Łowicz bez ograniczeń wiekowych i potrwa do dnia 31 maja 2017 roku. Można  w nim wystartować samodzielnie oraz w grupie. Opórcz identyfikacji kapliczek należy samodzielne wykonać przynajmniej 5 zdjęć kapliczek, co ma skłonić do wyjścia w teren, poznania nie tylko swojej okolicy i oczywiście uwiarygodnienie swojego zgłoszenia. Liczymy na duże zainteresowanie. Szczegóły konkursu w regulaminie. 

 
kliknij aby przejść na stronę konkursową 
 
Regulamin konkursu
karta zgłoszenia edytowalna
Podręczna zbiorcza karta z kapliczkami
Uwaga !!! Dnia 17V2017 zaktualizowano zdjęcie kapliczki nr 39

18V 2017 - W związku z pytaniami czy można zgłoszenie dostarczyć osobiście odpowiadamy, że zgodnie z regulaminem trzeba to wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można takiego maila wysłać z UG przynosząc wypełnioną kartę konkursową ( im więcej zidentyfikowanych kapliczek i im szybciej się to zrobi tym większa szansa na wygraną ) oraz warunek konieczny przynajmniej 5 własnych zdjęć kapliczek w formie elektronicznej ( mogą to być te z już opublikowanych ) . Pracownik gminy z działu promocji pomoże wysłać maila , skanując przy tym kartę konkursową i dołączy zdjęcia z telefonu lub karty SD z aparatu)