– 805 tysięcy zł dla Gminy Łowicz w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Gmina Łowicz otrzyma 805 430,19 złotych wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na realizację projektu pn.: „Zwiększenie efektywności energetycznej budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Parmie” .

Planowana inwestycja obejmuje: kompleksową termomodernizację budynku polegającą na przebudowie systemu grzewczego i systemu wentylacji, montaż instalacji OZE, wymianę pokrycia dachowego, docieplenie ścian i stropów, wymianę okien, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych, wykonanie oświetlenia typu LED.

Kwota dofinansowania wynosi : 805 430,19 zł

Szacowany koszt inwestycji to 1 006 787,74 zł

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.