– Identyfikacja kapliczek na terenie Gminy Łowicz

Urząd Gminy Łowicz ogłasza konkurs pod tytułem: „Identyfikacja kapliczek na terenie Gminy Łowicz”. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań mieszkańców tradycją i historią swojej miejscowości i gminy, ukazanie piękna najbliższej okolicy. Biskup Józef Zawitkowski ma nadzieję, że będzie to również dobra okazja do zadumy i krótkiej chociażby modlitwy. Za udział w konkursie przewidywane są atrakcyjne nagrody ufundowane przez Organizatora oraz Patrona konkursu Biskupa seniora diecezji łowickiej. Konkurs w szczególności polega na trafnym przyporządkowaniu zdjęć kapliczek do konkretnej miejscowości oraz wskazanie nowych dotychczas nieopublikowanych za co będą dodatkowe nagrody. Im więcej kapliczek wskażemy tym większa szansa na wygraną. Przyjmowane są zgłoszenia z rozpoznanymi przynajmniej pięcioma kapliczkami i zdjęciami. Konkurs adresowany jest głównie do mieszkańców Gminy Łowicz, jednak wystarczającym warunkiem jest np. zgłoszenie grupowe z jedną osobą z gminy. Tak więc mieszkańcy Łowicza wraz z rodziną, znajomymi z gminy mogą wziąć wspólnie udział w tym konkursie.

Konkurs jest skierowany wszystkich mieszkańców z terenu  Gminy Łowicz bez ograniczeń wiekowych i potrwa do dnia 31 maja 2017 roku. Można  w nim wystartować samodzielnie oraz w grupie. Oprócz identyfikacji kapliczek należy samodzielne wykonać przynajmniej 5 zdjęć kapliczek, co ma skłonić do wyjścia w teren, poznania nie tylko swojej okolicy i oczywiście uwiarygodnienie swojego zgłoszenia. Liczymy na duże zainteresowanie. Szczegóły konkursu w regulaminie. 

 
Regulamin konkursu
karta zgłoszenia edytowalna
Podręczna zbiorcza karta z kapliczkami
 
Back to top