– Rejestracja i transport do punktu szczepień COVID-19

syringe 1884758 640

Gmina Łowicz publikuje ulotkę, przygotowaną przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Zdrowia. W najbliższym czasie zostanie ona dostarczona do mieszkańców Gminy Łowicz  za pośrednictwem strażaków z jednostek OSP  z terenu Gminy Łowicz. Zawiera ona podstawowe informacje, dotyczące rejestracji na szczepienia.Osoby mające trudność z dotarciem do punktów szczepień będą mogły skorzystać z transportu  zorganizowanego  przez gminę.

W powyższej sprawie prosimy kontaktować się z pracownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numerem telefonu: 46 830 26 48 w godzinach  7.30 -15.30

Kto może skorzystać z transportu do punktu szczepień?

• osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień;
  • osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.