– Wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych (wiosenne przymrozki)

Wójt Gminy Łowicz informuje, że w dniu 20 maja 2024 r. powiadomił Wojewodę Łódzkiego o wystąpieniu na terenie Gminy Łowicz niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – wiosennych przymrozków.

W terminie od 22 maja do 05 czerwca 2024 r. poszkodowani rolnicy mogą składać pisemne wnioski o oszacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych wiosennymi przymrozkami.

Do wniosku producent rolny musi dołączyć:

1. kopię wniosku o płatności bezpośrednie (wniosek złożony na rok 2024 r.  do ARiMR) w celu informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego (jeżeli rolnik nie złożył dotychczas wniosku o dopłaty bezpośrednie w kampanii 2024 r., musi to uczynić niezwłocznie i dostarczyć go do złożonego wniosku o oszacowanie szkód)
  2. kopię zgłoszenia do systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ)-jeżeli posiada zwierzęta

Powierzchnia upraw w protokole z szacowania szkód musi być zgodna z powierzchnią upraw deklarowanych dopłat do ARiMR za 2024 r.

We wniosku należy:

a) uwzględnić wszystkie uprawy i ich powierzchnię (również uprawy w których straty nie wystąpiły) zgodnie z danymi zawartymi we wniosku o płatności bezpośrednie składanym do ARiMR, który należy udostępnić komisji;

b) oznaczyć we wniosku działki rolne (uprawy) na których wystąpiły szkody w związku z wystąpieniem przymrozków wiosennych (na których konieczne jest przeprowadzenie oględzin i szacowaniu szkód).

Minimalna powierzchnia uprawy, która będzie szacowana przez Komisję nie może być mniejsza niż 0,1 ha.

Wniosek o szacowanie strat z załącznikami należy złożyć w sekretariacie urzędu, pok. nr 10. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 46-830-26-35 lub 46-830-26-43.

Wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych (wiosenne przymrozki)

Do wniosku producent rolny musi dołączyć:

We wniosku należy: