– Pomoc żywnościowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łowiczu  realizuje Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Program Fundusze Europejskie na  Pomoc Żywnościową 2021-2027 to program współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, oferujący pomoc żywnościową w formie paczek  żywnościowych lub posiłków dla osób najbardziej potrzebujących, a także możliwość udziału w  tzw. działaniach towarzyszących.

Pomoc żywnościową mogą otrzymywać osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i uzyskujące dochód nieprzekraczający:

– 2.056,40 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,

– 1.590,00 zł w przypadku osoby w rodzinie.

Osoby/rodziny, które są zainteresowane otrzymaniem żywności z Programu
i spełniają jednocześnie  powyższe kryteria, mogą zgłaszać się do pracowników socjalnych, w siedzibie Gminnego  Ośrodka Pomocy Społecznej
w Łowiczu, ul. Długa 12; 99-400 Łowicz – pokój nr 5 (osobiście lub telefonicznie po numerem telefonu 46 830 26 36 ; 46 830 26 48 ) w celu sprawdzenia sytuacji dochodowej i zakwalifikowania do otrzymania powyższej pomocy.

Więcej informacji można uzyskać: na stronie Internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej https://www.gov.pl/web/rodzina/fundusze-europejskie-na-pomoc-zywnosciowa-2021-2027