– Drugi maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

flag 2877932 640
flag 2877932 640

Informujemy, że mieszkańcy Gminy Łowicz, którzy nie mają polskiej flagi, będą mogli ją bezpłatnie otrzymać w tutejszym urzędzie, przy okazji załatwiania swoich spraw urzędowych. Akcja ma zachęcić mieszkańców do wywieszania flag w święta państwowe oraz w przypadającym 2 maja Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i będzie prowadzona do momentu ich wyczerpania. Do rozdania jest 500 flag, przy czym przekazywane są one bez drzewca.

Niech biało-czewrwone flagi bedą obecne w każdej bez wyjątku miejscowosći naszej gminy. 
SposobMocowaniaFlagi3Najczęściej flaga jest eksponowana na drzewcu drewnianym lub metalowym. Szerokość takiej flagi nie może być mniejsza niż 1/3 długości drzewca lub większa niż 1/2 jego długości. Najczęściej drzewce są umieszczone w uchwycie pod kątem ok. 45 stopni do ściany budynku. Można również umieścić drzewce poziomo na balkonie lub w oknie.
Poniżej zamieszczamy link do materiałów jakie przygotowało Ministerswto Spraw Wewnętrznych i Administracji:
  https://www.mswia.gov.pl/download/1/30476/wyd2dodruku.pdf
Zachęcamy również, aby publicznie pokazać swój patriotyzm złaszając wywieszoną flagę na portalu internetowym:  flaganarodowa.pl. poprzez aplikację Mark Flag dostępną bezpłatnie w sklepie Google Play.
Back to top