– Bezpłatna mammografia

mamografia

mamografia

Zapraszamy mieszkanki gminy Łowicz na bezpłatne badanie mamograficzne, które odbędzie się w dniu 24 lutego 2017 – piątek w Dąbkowicach Dolnych – obok Szkoły (godz. 8-12) oraz w Popowie – obok Domu Ludowego (godz. 13-17).

Organizator NZOZ Medica realizuje to świadczenia zdrowotne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2017 roczniki od 1948 do 1967), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Kobiety spoza grupy refundowanej mogą wykonanć badania odpłatnie w kwocie 80zł. Badnie jest wykonywane nowoczesnym, ucyfrowionym aparatem mammograficznym, przez wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, co pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. W naszych mammobusach przeciętnie jeden/dwa razy dziennie wykrywamy raka piersi.

Back to top