– Bezpłatny system powiadamiania o zagrożeniach

RSO
RSOInformujemy mieszkańców Gminy Łowicz o możliwości bezpłatnego otrzymywania komunikatów o potencjalnych zagrożeniach lub klęskach żywiołowych  generowanych przez wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego. W tym celu należy zainstalować bezpłatną aplikację na telefon komórkowy (smartfon). Komunikaty przekazywane przez system dotyczą przede wszystkim: ostrzeżeń meteorologicznych (np. silny wiatr, burze, oblodzenie), hydrologicznych (np. stany wód), informacji drogowych (np. korki, remonty, objazdy) oraz innych istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji w telefonach komórkowych dostępnej w sklepach z aplikacjami na poszczególne platformy (odpowiednio: Google Play, Apple App Store, Windows Phone Store).

Aplikację można wyszukać w sklepach po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.

Chcemy podkreślić, że mimo podpisania listu intencyjnego Ministerstwa Cyfryzacji z operatorami komórkowymi w sprawie uruchomienia informowania poprzez SMS-y nadal ten sposób informowania na dziś nie funkcjonuje. Użytkownicy dostają powiadomienia na swoich telefonach w postacji komunikatów z aplikacji – trzeba mieć więc włączony dostęp do internetu, aby takie informacje otrzymywać.

 

 

 

Back to top