– Dzień Pieczonego Ziemniaka

 

Dzień Pieczonego Ziemniaka

W sobotę 01.10. w Ostrowie zorganizowany został Dzień Pieczonego Ziemniaka. Zabawa na świeżym powietrzu rozpoczęła się o 1600. Była to już ….edycja tego święta, obfitująca w wiele atrakcji. Dla uczestników imprezy przygotowano wiele konkursów z nagrodami. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie, m.in. na największego ziemniaka, ziemniaka o nietypowych kształtach. Panowie mogli zmierzyć się w konkurencji na najdłuższą ziemniaczaną obierkę, a panie w obieraniu ziemniaka na czas. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Bochenia, Jastrzębi oraz Strzelcewa rywalizowały dodatkowo w konkursie na najsmaczniejsze placki ziemniaczane.

 

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrowie przygotowały dla wszystkich uczestników spotkania grillowaną kiełbaskę, pieczone ziemniaki, racuchy, faworki ziemniaczane.

 

Back to top