– Święto Flagi w Gminie Łowicz

Tour de Flag 2017m

Tour de Flag 2017m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Na fasadach budynków, balkonach, a nawet na przydrożnych kapliczkach – w całej gminie powiewały polskie flagi. W dniach 2 i 3 maja ponad 250 gospodarstw domowych z terenu gminy Łowicz wywiesiło flagę państwową. Osobom tym serdecznie dziękujemy za patriotyczną postawę i zachęcamy w kolejnych latach pozostałe osoby.  W każdej z miejscowości przynajmniej jedna osoba zamanifestowała swoją patriotyczną postawę. Na szczególną pochwałę zasługują mieszkańcy Ostrowa , którzy wywiesili flagę praktycznie na co drugim domu oraz Parmy z największą ilością flag. Wyróżnić można również mieszkańców Popowa, Zabostowa Dużego, Niedźwiady, Jastrzębii i Małszyc, gdzie flaga była zdecydowanie zauważalna * W pierwotnym rankingu nie uwzględniono całej Parmy, ale tylko tzw. „Paremkę” dane zostały  zaktualizowane przez reprezentanta gminy o Parmę I i II

flagasoltys 

Kliknij aby przejść do galerii poszczególnych miejscowości

 

 Szczegółowy raport przedstawia grafika i tabela poniżej

Miejscowość

Liczba flag

Miejscowość

Liczba flag

Bocheń

12

Placencja

5

Dąbkowice Dolne

4

Popów

21

Dąbkowice Górne

4

Strzelcew

8

Guźnia

3

Świące

5

Jamno

12

Świeryż Pierwszy

11

Jastrzębia

18

Świeryż Drugi

6

Klewków

5

Szczudłów

2

Małszyce

16

Urbańszczyzna

1

Mystkowice

1

Wygoda

6

Niedźwiada

18

Zabostów Duży

22

Ostrów

23

Zabostów Mały

7

Otolice

13

Zawady

8

„Paremka”

5

Zielkowice

20

Parma I

ParmaII

14

20

 Pilaszków               3

 {pgslideshow id=93|width=640|height=480|delay=3000|image=L}

 

 

 

Back to top