– Dzień pieczonego ziemniaka w Ostrowie

rajd

rajd

„Jesienne smaki – ziemniak w roli głównej” to hasło jakie przyświecało tegorocznym organizatorom Dnia pieczonego ziemniaka w Ostrowie. 15 września już od godz. 16. przed Domem Ludowym czekały na wszystkich atrakcje.
Zabaw przy dobrej pogodzie nie było końca: rodzinne przeciąganie liny, zabawa balonami, tworzenie śmiesznych postaci i zwierząt z ziemniaków, figur z baloników, a także przygotowywanie wspólnych potraw to tylko część sobotnich atrakcji.

Organizatorami Dnia pieczonego ziemniaka w Ostrowie było Stowarzyszenie Doliny Bobrówki oraz Powiatowy Zespół doradztwa Rolniczego w Łowiczu.
Zabawa trwała do późna. Wszyscy przybyli goście mogli także zjeść przygotowany poczęstunek z grilla oraz wojskową grochówkę.

Zadbano także o wystrój miejsca. Przy Domu Ludowym ustawiono kosze z owocami jesieni: pomidorami, jabłkami, dyniami i oczywiście ziemniakami, a także kwiatami i roślinami polnymi.

 {pgslideshow id=115|width=640|height=480|delay=3000|image=L} 

    

Back to top