– Głosowanie na sołtysa i sołectwo Ziemi Łódzkiej

Jest to już druga edycja plebiscytu, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród sołtysów, mieszkańców wsi oraz czytelników „Dziennika Łódzkiego”. „Sołtys Ziemi Łódzkiej i Sołectwo Roku 2017” jest to akcja, której celem jest nagrodzenie pracy sołtysów poprzez przyznanie im zaszczytnych tytułów, statuetek oraz nagród ufundowanych przez partnerów akcji.

Z grona wszystkich sołtysów i sołectw z całego województwa łódzkiego nasi Czytelnicy wybiorą tych, którzy ich zdaniem są najlepszymi. Kandydaci będą walczyć o tytuł „Sołtysa Ziemi Łódzkiej 2017” lub „Sołectwa Roku 2017”.
DWA ETAPY PLEBISCYTU
Pierwszy, powiatowy etap głosowania rozpoczyna się 15 września i będzie trwać do 6 października, do godz. 22. Trzech kandydatów i trzy sołectwa z każdego łódzkiego powiatu, które zdobędą najwięcej głosów, awansują do drugiego etapu, wojewódzkiego finału, który rozpocznie się 10 października i potrwa do 27 października. Głosując i namawiając innych do głosowania na swojego sołtysa, pomożesz mu zdobyć jak najwięcej głosów w pierwszym etapie plebiscytu. Dzięki temu nie tylko wywalczy awans do finału wojewódzkiego, lecz także będzie miał przewagę nad innymi sołtysami, bowiem w finale kandydaci zachowają głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
CZEKAJĄ NAGRODY
Po zakończeniu głosowania odbędzie się uroczysta gala, na którą zostaną zaproszeni laureaci pierwszych miejsc w obu kategoriach z każdego powiatu. Sołtysi, którzy zdobędą najwięcej głosów, otrzymają dyplomy oraz tytuł „SOŁTYSA POWIATU”. Na zwycięzców wojewódzkiego finału naszej akcji będą czekać nie tylko dyplomy, ale także statuetki i cenne nagrody.
WCZASY DLA SOŁTYSA ZIEMI ŁÓDZKIEJ
Sołtys, który zajmie pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim otrzyma dwuosobowy wyjazd na tygodniowe wczasy na Wyspach Kanaryjskich.
 Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/akcje/a/wybieramy-soltysa-ziemi-lodzkiej-i-solectwo-roku-2017,12441816/