– GMINNY SYSTEM POWIADOMIEŃ SMS

SMS opis uslugi
sms

SMS opis uslugi

Informujemy, że Gmina Łowicz uruchomiła dla mieszkańców bezpłatny system powiadamiania SMS, za pomocą którego Urząd będzie informował Państwa o bieżących sprawach na telefony komórkowe. Podstawową rolą systemu jest informowanie mieszkańców o ważnych ostrzeżeniach i wydarzeniach, awariach wodociągowych, komunikacyjnych czy drogowych, o brakach w dostawie wody lub prądu, innych ważnych wydarzeniach dotyczących terenu gminy Łowicz.   

Aby mieszkańcy naszej Gminy mogli bezpłatnie otrzymywać informacje dotyczące ich miejsca zamieszkania bezpośrednio na swój telefon, powinni wypełnić oświadczenie o wyrażeniu zgody na przesyłanie powiadomień sms. Oświadczenia, można oddać sołtysom, radnym lub złożyć w Urzędzie Gminy Łowicz.   
Rejestracji w systemie można również dokonać samodzielnie na stronie internetowej gminy http://gminalowicz.pl/, a także przy pomocy pracownika Urzędu Gminy – w tym celu chęć zarejestrowania w systemie należy zgłosić pracownikowi sekretariatu Urzędu Gminy Łowicz.
Osoby zarejestrowane w systemie, będą otrzymywać wiadomości SMS nie ponosząc żadnych opłat.

System  ten jest uzupełnieniem do istniejącego Regionalnego Systemu Ostrzegania, do którego używania również gorąco zachęcamy. Komunikaty z RSO nie będą dublowane przez gminny system sms, w szczególności nie będą przesyłane tym kanałem informacje o potencjalnych zagrożeniach lub klęskach żywiołowych, ostrzeżenia meteorologiczne (np. silny wiatr, burze, oblodzenie), hydrologiczne (np. stany wód), informacje drogowe (np. korki, remonty, objazdy), które to informacje generowane  są przez wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego czynne 24h na dobę. Gminny system będzie wykorzystywany do przekazywania informacji lokalnych, które są istotne z punktu bezpieczeństwa, wiążące się bezpośrednio z zadaniami publicznymi realizowanymi przez gminę.

Back to top