– 50 lat razem

50lecie 2019m
50lecie 2019m

7 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej w Popowie dwanaście par małżeńskich z gminy Łowicz przybyło na uroczystość Złotych Godów. Złote Gody to święto par, które wstąpiły w związek małżeński pięćdziesiąt lat wcześniej. Par, które przeżyły 50 lat razem w zdrowiu i chorobie, w dobrych i złych chwilach, w pogodzie i niepogodzie, w bogactwie i ubóstwie.

Jubilaci odebrali tego dnia z rąk Wójta Gminy Łowicz Andrzeja Barylskiego prezydenckie medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Paniom dodatkowo wręczono bukiety kwiatów i kosze upominkowe.

Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, dla par wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Popowie. Uczniowie przygotowali również dla gości teleturniej Familiada. W konkursie wzięły udział dwie drużyny: drużyna Tytani reprezentowana przez wójta gminy i radnych oraz drużyna – Supermocni, czyli ekipa Seniorów.

 W tym roku medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali: Marianna i Włodzimierz Dałkowie z Zielkowic, Eugenia i Andrzej Gawinkowie z Zielkowic, Irena i Zdzisław Gładcy ze Strzelcewa, Józefa i Zdzisław Kolosowie z Popowa, Krystyna i Jan Lisiewscy z Ostrowa, Henryka i Jan Mitkowie z Jamna, Stanisława i Tedusz Pełkowie z Zielkowic, Janina i Mirosław Słomiani z Niedźwiady, Helena i Ryszard Tokarczykowie z Bochenia, Marianna i Zenon Tomaszkiewiczowie z Zabostowa Małego, Marianna i Włodzimierz Więckowie z Popowa, Wanda i Henryk Zagawowie z Parmy, Janina i Władysław Skwarna z Jamna oraz Bronisława i Henryk Jankowscy z Urbańszczyzny.

Szanowni Jubilaci!
Przyjmijcie jeszcze raz najszczersze życzenia z okazji tak wspaniałego jubileuszu Waszego małżeństwa. Życzymy Wam Kochani przede wszystkim dużo zdrowia i jeszcze wielu lat wspólnego życia. Niech szczęście nigdy Was nie opuszcza, a radosny uśmiech towarzyszy wam każdego dnia.
50lecie 2019m
 

 

Back to top