– Jubileusz 50-lecia LKS DAR Placencja

Medal50latDar

Medal50latDarW dniu 15 września 2019 roku LKS DAR Placencja świętował swój okrągły jubileusz. Uroczystości odbyły się na boisku w Placencji. Klub powstał w 1969 roku, a jego pierwotna nazwa to LZS AMIGO Placencja. Nazwę wymyślił mieszkaniec Placencji Stanisław Wojtysiak. Pierwszym przewodniczącym klubu został  Władysław Zagawa, a pierwszym bramkarzem był Henryk Orzechowski.

Od 1974 roku funkcję przewodniczącego objął  Tadeusz Wysocki. Od 1985 roku funkcję prezesa klubu pełnił Andrzej Kunikowski. W latach 1992 – 1994 funkcję prezesa pełnił Kazimierz  Domińczak, następnie od 1994 roku Artur Wyszogrodzki.  Od 1999r., kiedy to zmianie uległa nazwa klubu z LZS AMIGO  na  LKS DAR Placencja do chwili obecnej prezesem klubu jest Dariusz Szymanik. Najwyższą klasą rozgrywkową w której grał LKS DAR Placencja była klasa okręgowa, kiedy to w 2017r. zdobył mistrzostwo skierniewickiej klasy A. W okresie 50-lecia przewinęło się przez klub setki zawodników, drużyny klubu rozegrały około półtora tysiąca meczów. Wielokrotnie zdobywali też Puchar Wójta w piłce nożnej seniorów.

         W blasku wrześniowego słońca podczas jubileuszu rozegrano 50 minutowy mecz na 50-lecie dawnych gwiazd klubu z obecną drużyną seniorską, który zakończył się wynikiem 2 : 2. W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych dla kibiców 50+,  a nagrodami były pamiątkowe klubowe  koszulki piłkarskie. Po meczu odbył się piknik piłkarski dla zawodników i pozostałych uczestników uroczystości.

         Z okazji tak zacnego jubileuszu życzymy zawodnikom klubu wielu sukcesów sportowych, niesłabnącej energii oraz ciekawych możliwości rozwoju swoich pasji.

         Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu uroczystości.

50latDarPlacencja1

 

50latDarPlacencja6

 

 

Back to top