– Kapliczka Zabostów Mały II

{membed|a|compact|/Audio/Kapliczki/ZabostowMalyHistoriaKapliczki.mp3|HistoriaKapliczkiZabostowMaly|informacje do Sylwii Haczykowskiej}

 

Kapliczka znajduje się w Zabostowie Małym na posesji państwa Haczykowskich. Powstała ona w 1983 roku na miejscu zniszczonego pod wpływem warunków atmosferycznych Krzyża. Wyświęcenia kapliczki dokonał ówczesny proboszcz Bazyliki Katedralnej, a obecny biskup senior diecezji łowickiej- Józef Zawitkowski wraz z śp. księdzem Zbigniewem Skiełczyńskim. Rzeźba przedstawia IV stację Drogi Krzyżowej- „Pan Jezus spotyka swoją Matkę”. Figurki zostały wykonane z drzewa lipowego przez lokalną rzeźbiarkę Małgorzatę Kosińską. Wkład w przygotowanie podestu do rzeźby miała młodzież z Zabostowa Małego. Co roku w miesiącu maju odmawiana jest na tym miejscu Litania Loretańska do NMP oraz śpiewane są pieśni Maryjne.

 

Back to top