– Komunikat w sprawie szczepień COVID-19

SczepimySie
SczepimySieOd 15 stycznia rozpoczyna się proces zapisywania osób na szczepienie przeciwko Covid- 19.Mieszkańcy Gminy Łowicz szczepią się w wyznaczonych punktach na terenie miasta Łowicz. Uruchomiona została infolinia nr tel.: 46/8302636 oraz 46/8302648 funkcjonująca w godz. od 8.00 do 15.00 dotycząca dowozu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień oraz organizacji szczepień.

Z dowozu będą mogły skorzystać jedynie osoby, które wcześniej umówiły się na konkretną godzinę szczepienia w wybranym punkcie szczepień.

Na konkretny termin szczepienia mogą zapisywać się:
➡️Od 15 stycznia 2021 osoby które skończyły 80 lat
➡️Od 22 stycznia 2021 osoby które skończyły 70 lat
➡️W dalszej kolejności pozostałe grupy wiekowe zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia
Zgodnie z wytycznymi Narodowego Programu szczepienia przeciw COVID-19 powinny rozpocząć się od 25 stycznia 2021r.
Ilość szczepień uzależniona będzie od dostarczonych szczepionek
Zapisywać się na szczepienia można poprzez:
➡️Kontakt z punktem szczepień
➡️Za pośrednictwem portalu pacjent.gov.pl
➡️Poprzez infolinię 989 całodobowo
Więcej informacji o szczepieniach dostępnych jest na stronie gov.pl/szczepimysie