– Konkurs na amatorski film promujący Narodowy Spis Powszechny 2021

NSP2021KonkursFilm

NSP2021KonkursFilm

Urząd Statystyczny w Łodzi organizuje konkurs dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych na amatorski film promujący ideę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 przypada w stulecie pierwszego spisu powszechnego w Rzeczypospolitej Polskiej. Spisy ludności to najważniejsze badania statystyczne realizowane nie tylko w Polsce, lecz także we wszystkich krajach w Europie i na świecie. Uzyskana w nim wszechstronna i rzetelna wiedza na temat Polski i jej mieszkańców to ogromny kapitał społeczeństwa na przyszłość.

Zadaniem Uczestnika jest wykonanie filmu promującego ideę spisu powszechnego, który w sposób oryginalny, pomysłowy i kreatywny odpowie na pytanie „Dlaczego liczy się każdy?”

Szczegóły dostępne na stronie organizatora

Back to top