– Nieodpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

zbiorkaodpadow pix scrap iron
zbiorkaodpadow pix scrap ironW dniach 11-15 wrzesień  2017 r. odbędzie się po wszystkich wsiach gm. Łowicz nieodpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych. Zbiórka tych odpadów dotyczy posesji zamieszkałych, które są objęte systemem odbioru i zagospodarowania odpadów Gminy Łowicz (nieruchomości, dla których została złożona deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi). Odpady te należy wystawić przed posesję  w dniu 11 września do drogi publicznej.

W przypadku, gdy w dniu 11 września samochód odbierze już odpady a ktoś wystawi  np. w dniu  12 września  odpady te nie zostaną zabrane. Samochód zbierający odpady przejedzie przez każdą wieś tylko raz.
Wykaz zbieranych odpadów wielkogabarytowych:
ODPADY WIELKOGABARYTOWE – wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemnika na odpady niesegregowane:
1. meble domowe (stoły, szafy, krzesła, sofy, wersalki, fotele, itp.),
2. elementy wyposażenia mieszkań (dywany, wykładziny, materace, kołdry, pierzyny, poduszki, walizki, torby podróżne, lampy i żyrandole bez żarówek, obudowy sprzętu elektronicznego, itp.),
3. ramy okienne (bez szyb),
4. meble ogrodowe (drewniane i z tworzyw sztucznych),
5. sprzęt sportowy (rowery, narty, sanki, sprzęt do ćwiczeń, itp.),
6. wózki i chodziki dziecięce,
7. zabawki dużych rozmiarów,
8. duże odpady plastikowe (doniczki, skrzynki, czyste wiaderka, itp.),
9. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny AGD, RTV (urządzenia gospodarstwa domowego, miksery, żelazka, roboty kuchenne, wiertarki, wkrętarki, piły, maszyny   do szycia, kosiarki do trawy, inne narzędzia do spawania, nitowania, lutowania, gięcia,  piłowania, cięcia, skręcania itp.),
10. opony od samochodów osobowych
 
Podczas zbiórki nie będzie odbierany:
1. odpady niebezpieczne (farby, lakiery, kleje, oleje, smary, środki ochrony roślin itp. oraz opakowania po tych odpadach),
2. odpady ogrodowe (gałęzie, liście, trawa, itp.),
3. odpady remontowe (gruz budowlany, wata szklana, itp.),
4. części samochodowe (zderzaki, lusterka samochodowe, kołpaki, itp.),
5. zużyte opony od maszyn rolniczych i innych niż samochodowych,
6. folie po sianokiszonce i sznurki rolnicze,
7. styropian.
Back to top