– Niepodległościowy rajd po gminie Łowicz

Rajd 2018 0

Rajd 2018 0100 uczestników  w ostatnią sobotę września udało się na pieszy rajd „Szlakiem Niepodległości w gminie Łowicz 1918-2018”. Organizatorem był Urząd Gminy Łowicz oraz PTTK Oddział w Łowiczu.

Mimo zimna, ale dzięki słonecznej pogodzie w pieszą wędrówkę śladami lokalnych patriotów udali się zarówno najmłodsi  jak i starsi uczestnicy. Uśmiechy były obecne na ich twarzach mimo pokonania pieszo ponad 16 km. Głównym celem rajdu było uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a także popularyzowanie historii regionalnej, poznawanie walorów krajoznawczych i historycznych  Małej Ojczyzny jaką jest dla mieszkańców ich gmina Łowicz.

Rajd rozpoczął się o godz. 9. w Łowiczu, a po 7 godzinach zakończył się w Ostrowie. Jego uczestnicy zwiedzili m.in. Izbę Pamięci ZNP w Pilaszkowie oraz Izbę Pamięci Wsi Bocheń. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowy znaczek. Na mecie rajdu czekało na nich ognisko z upieczonymi kiełbaskami, grochówka, oraz nagrody: dla najmłodszego i najstarszego uczestnika, a także dla zwycięzców konkursu wiedzy regionalnej o gminie Łowicz.

Dziękujemy Bibliotece w Bocheniu, Stowarzyszeniu „Dolina Bobrowki”, PTTK oddział w Łowiczu za pomoc w organizacji rajdu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Back to top