– Nowe trasy i godziny kursowania autobusów MZK Łowicz od soboty 25 III 2023

KomuniukacjaZbiorowa

Nowe trasy i godziny kursowania autobusów MZK Łowicz od soboty 25.3.2023

Posted on 24 marca, 2023 by D K in AktualnościAktualnosci bezpieczeństwo

MZK zmina rozkladu
MZK zmina rozkladu

W związku z oddanym wiaduktem nad linią kolejową PKP oraz  planowanym zamknięciem ruchu na moście nad Bzurą od soboty  25.03.2003 zmienią się trasy przejazdów autobusów miejskich i nieznacznej korekcie ulegną godziny odjazdów z poszczególnych przystanków.  Autobusy na wszystkich liniach będą podjeżdżały bezpośrednio pod dworzec PKP. W szczególności linie 1,3,5  będą miały przystanki od strony centrum miasta, przy wejściu do tunelu na perony, natomiast autobusy linii nr 2  będą zatrzymywały się za torami bezpośrednio przy aktualnie remontowanym budynku dworca.

Autobusy linii nr 1 i 5 jadąc od ul. Armii Krajowej skręcą przed przejazdem PKP w ul. Nadbzurzańską i dalej wiaduktem w stronę centrum przez nowe przystanki przy dworcu PKP i  przy ul.3 Maja przy muzeum

Autobusy linii nr 2 jadąc od Łęczyckiej na Warszawską przejadą od centrum przez ul. 3 Maja przy muzeum dalej przez wiadukt, a nie jak dotychczas przez ul. Mostową i  ul. Nadbzurzańską.

Na linii nr 3 powstanie nowy przystanek przy ul. Dmowskiego ( na tyłach pływalni), z którego autobusy będą podjeżdżały najpierw do dworca PKP , dalej ul. 3 Maja  i kolejno do centrum jak dotychczas.

Szczegółówe informacje na stronie mzklowicz.pl

Linia1
Linian2
Linia3
Linia5
Back to top