– Podsumowanie konkursu kapliczkowego

YTkonkursbiskup
YTkonkursbiskupW piątek 30 czerwca na sesji Rady Gminy Łowicz miało miejsce uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie kapliczkowym. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz albumy o gminie Łowicz. Nagrodą główną był bon zakupowy o wartości 400 zł, zaś pozostali uczestnicy otrzymywali bony o sukcesywnie mniejszych nominałach, w zależności od zajętego miejsca w konkursie. Dla laureatów z czołowych miejsc ksiądz biskup Józef Zawitkowski przekazał książki swojego autorstwa z własnoręczną dedykacją. Nie mógł on uczestniczyć w tej uroczystości, ale na dużym ekranie odtworzone zostało specjalne nagranie,

w którym podziękował uczestnikom za udział w konkursie i opowiedział wzruszającą historię jednej z kapliczek. Na koniec został wyświetlony film przedstawiający wszystkie kapliczki z terenu gminy Łowicz wraz z kilkoma historiami opowiedzianymi przez mieszkańców gminy. Osoby te choć formalnie nie uczestniczyły w konkursie, również zostały nagrodzone przez wladze samorządowe gminy.
Poniżej przedstawiamy mapę kapliczkową Gminy Łowicz, bedącą m.in efektem konkursu:
 
 
 

Back to top