– Projekt „Pod Biało-czerwoną”

polish flag 3475781 640

polish flag 3475781 640Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Łowicz  do udziału w projekcie „Pod Biało-czerwoną”, którego organizatorem jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Inicjatywa pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego zakłada sfinansowanie przez Rząd RP zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.

Głównym celem przedsięwzięcia jest umocnienie Polaków w jedności pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Wielkiej Wiktorii polskich Bohaterów nad  armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku.

Warunkiem otrzymania środków na w/w inwestycję jest udzielenie poparcia odpowiedniej liczby mieszkańców danej gminy przez oddanie głosu online, wypełniając formularz  na stronie  https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Głosy poparcia będą zbierane do dnia 11 listopada 2020 roku do godziny 23:59 i mogą być oddawane przez wszystkich mieszkańców gminy, w tym osoby niepełnoletnie. W przypadku Gminy Łowicz należy zebrać przynajmniej 100 podpisów. 

Wszelkie informacje dotyczące „Pod Biało-czerwoną” znajdą Państwo na stronie https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/.

Back to top