– Święto Flagi

SposobMocowaniaFlagi3

SposobMocowaniaFlagi3

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi, dzień później Święto Konstytucji 3 Maja. Każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej ma prawo, a wręcz powinien wywiesić flagę państwową na swoim domu, a także w oknie lub na balkonie swego mieszkania. Najczęściej flaga jest eksponowana na drzewcu drewnianym lub metalowym. Szerokość takiej flagi nie może być mniejsza niż 1/3 długości drzewca lub większa niż 1/2 jego długości. Najczęściej drzewce są umieszczone w uchwycie pod kątem ok. 45 stopni do ściany budynku. Można również umieścić drzewce poziomo na balkonie lub w oknie.
 
Gorąco zachęcamy mieszkańców naszej gminy do wywieszenia flagi narodowej przed domami. Niech to święto będzie symbolem naszej polskości.
W dalszej czesći artykułu są informacje jak prawidłowo wywiesić falgę i jakimi zasadami powniniśmy się przy tym kierować.

Poniżej zamieszczamy link do materiałów jakie przygotowało Ministerswto Spraw Wewnętrznych i Administracji
http://www.mswia.gov.pl./pl/aktualnosci/15928,Poradnik-Bialo-Czerwona-czyli-jak-czcic-barwy-narodowe-wydanie-rozszerzone.html
Back to top