– Transport na szczepienia przeciw COVID-19 w Gminie Łowicz m.in. dla seniorów

syringe 1884758 640

syringe 1884758 640

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-Cov-19, przypomina się, że istnieje możliwość zorganizowania transportu dla seniorów, mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień. Informacje o zasadach transportu dla mieszkańców Gminy  Łowicz mających trudności z dostępem do punktu szczepień można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej  pod numerem telefonu  46/ 830 26 48 w godzinach pracy Ośrodka , tj. od poniedziałku – do piątku  w godz.7.30-15.30 ,a w  miesiącach lipiec i sierpień w godz. od 7.00 – do 15.00. 

Kto może zgłosić się po bezpłatny transport na szczepienie?

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę
    z ww. schorzeniami;
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień;
  • osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

Transport nie dotyczy osób, które nie są w stanie poruszać się samodzielnie. W takiej sytuacji, osoby te wymagają transportu specjalistycznego.

Jak się można zarejestrować na szczepienie – informacja ogólna

  1. Najprościej zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 – tel. 989.
  2. Można też skontaktować się bezpośrednio, z wybranym punktem szczepień. Udostępniamy listę punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/ , zakładka  -Szczepienia przeciwko COVID-19, Mapa punktów szczepień
  3. Można zapisać się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną w Serwisie Ministerstwa Zdrowia  i NFZ.

Back to top