– Złote Gody 2020

ZloteGody

ZloteGody50 rocznica wspólnego pożycia małżeńskiego to niezwykły jubileusz, którym może pochwalić się niewiele osób. 28 sierpnia 2020 roku w Urzędzie Gminy zorganizowano uroczystość Złotych Godów dla dziesięciu wyjątkowych par małżeńskich z terenu Gminy Łowicz. Są to Krystyna i Włodzisław Łysiowie, Zofia i Jan Jagodowie, Irena i Zenon Siewierowie, Marianna i Józef Słomowie, Stanisława i Sławomir Sołtyszewscy, Wanda i Zdzisław Ciesielscy, Teresa i Tadeusz Drożdżewscy, Wiesława i Marian Frątczakowie, Zofia i Edward Kołuccy oraz Jan i Teresa Pudłowscy.

W uroczystości ponadto udział wzięli: Wójt Gminy Łowicz – Andrzej Barylski, Przewodniczący Rady Gminy Łowicz – Maciej Malaniewicz, Sekretarz Gminy Łowicz – Beata Orzeł, Inspektor Anna Mitręga, ks. Marcin Moks z parafii św. Ducha w Łowiczu. W trakcie uroczystości dostojni jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje – nagroda za wytrwałość w miłości i wierności złożonej 50 lat temu przysiędze. Nie zabrakło też listów gratulacyjnych od Wójta Gminy Łowicz, kwiatów oraz upominków. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Miłość, szacunek, oddanie, kompromisy. Chwile radosne i smutne. Wspólny dom, rodzina, dzieci i wnuki. Tylko nieliczni mogą pochwalić się tak długim stażem małżeńskim, dlatego też złotym parom gratulujemy i życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych miłości, zdrowia, pomyślności i spokoju. Wszystkim uczestnikom uroczystości dziękujemy za zachowanie zasad reżimu sanitarnego.

 

Back to top