– Złote Gody 2021

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w 18 listopada 2021 roku w Urzędzie Gminy Łowicz. Podczas uroczystości Wójt Gminy Łowicz wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje, jako nagrodę za wytrwałość w miłości i wierności oraz złożonej 50 lat temu przysiędze małżeńskiej.

Pan Wójt, pod adresem dostojnych Jubilatów skierował życzenia i gratulacje, a także słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty oraz słodkości.
Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:
1) Cecylia i Jan Gajda
2) Eugenia i Władysław Jończyk
3) Alicja i Kazimierz Kazimierscy
4) Henryka i Jan Mróz
5) Zofia i Bogdan Wojda
6) Stanisława i Józef Wojda
7) Elżbieta i Bolesław Uczciwkowie
8)Marianna i Stanisław Tomaszkiewicz
9) Helena i Edmund Siewierscy
10) Krystyna i Henryk Kwiecińscy
11) Alina i Stanisław Królik
12) Wiesława i Stanisław Jędrzejczyk
13) Alicja i Marian Florczak
14) Maria i Leszek Bednarek
15) Janina i Jan Bakalarscy
Szanownym Jubilatom życzymy długich i pogodnych wspólnych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, w otoczeniu rodziny i przyjaciół, rodzinnego ciepła i miłości bliskich.

{phocagallery view=category|categoryid=132|limitstart=0|limitcount=0}

 

 

 

 

 

Back to top