– Zmiana zasad preferencyjnej sprzedaży paliwa stałego

bulldozer g16dac1233 640

Zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. 2022 poz. 2236) uprawniona do zakupu preferencyjnego paliwa stałego w ilości 1,5 t w roku 2023 ( osoby, które nie nabyły węgla na zasadach preferencyjnych w roku 2022 mogą zakupić w 2023 roku 3 t )  jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która:

• spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust.1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. 2022 poz. 1692 i 1967),
  • złożyła prawidłowo wypełniony wniosek o zakup preferencyjny w Urzędzie Gminy Łowicz w pokoju nr 18 (podpisała oświadczenie, że nie nabyła paliwa stałego na sezon grzewczy 2022-2023 po cenie niższej niż 2000 zł brutto w ilości co najmniej 3 t).

Osoby, które złożyły wniosek,  czekają na telefon lub e-mail  z Urzędu Gminy Łowicz o możliwości dokonania zakupu preferencyjnego. Po otrzymaniu informacji o możliwości zakupu preferencyjnego należy dokonać zapłaty za odpowiednią ilość paliwa stałego ( cena paliwa stałego 1950 zł brutto za 1 tonę ):

Płatność przelewem na konto  Pe Ka O SA 26 1240 6292 1111 0011 2018 4067 (z podaniem   w opisie przelewu:  imienia, nazwiska, adresu i rodzaju paliwa stałego zgodnego ze złożonym wnioskiem).

OSOBOM, KTÓRE DOKONAŁY PRZELEWU BEZ POWIADOMIENIA NIE ZOSTANIE WYDANA FAKTURA, A ŚRODKI ZOSTANĄ ZWRÓCONE NA KONTO.

AGRO-BUD GAJDA

PLACENCJA

URBAŃSZCZYZNA

ZIELKOWICE

Po dokonaniu płatności za węgiel należy zgłosić się do Urzędu Gminy Łowicz(pokój nr 14) celem odbioru faktury z potwierdzeniem dokonania zapłaty. Z fakturą należy zgłosić się do odpowiedniego punktu dystrybucji, który obsługuje mieszkańców danej miejscowości (tabela poniżej).

Koszty transportu paliwa stałego z punktu dystrybucji do gospodarstwa domowego ponosi dokonujący zakupu preferencyjnego.

Wzory wniosków

wersja edytowalna