– Stypendia 2016

W dniu 24 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Popowie odbyła się XXIV sesja Rady Gminy Łowicz. W sesji Rady Gminy wzięli udział uczniowie i ich rodzice, dyrektorzy i nauczyciele ze szkół z terenu gminy Łowicz. Na sesji, pięćdziesięciu ośmiu tegorocznych prymusów, otrzymało z rąk Wójta Gminy Łowicz Andrzeja Barylskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Łowicz Grzegorza Kozy stypendia za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2015/2016. Były to stypendia w kwocie 236 zł oraz talon na kwotę 400 zł na dowolne zakupy.

Władze samorządowe gminy postanowiły wyróżnić ponadto 5 uczniów Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Popowie, którzy uzyskali wysokie wyniki w konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim, tj.:

1. Małgorzatę Organiściak – uczennicę klasy II A – Laureatkę diecezjalnego etapu Olimpiady Wiedzy Religijnej dla szkół gimnazjalnych (odpowiednik wojewódzkiego konkursu przedmiotowego)
  2. Szymona Gajewskiego, ucznia klasy III B – Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii
  3. Natalię Staniszewską, uczennicę klasy II B – Finalistkę Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii
  4. Jagodę Aniszewską, uczennicę klasy II A – Laureatkę diecezjalnego etapu Olimpiady Wiedzy Religijnej dla szkół gimnazjalnych i Finalistkę Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii

Uczniowie opuścili obrady sesji nowymi rowerami.

Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy, że swoją wzorową postawą, wynikami w nauce oraz osiąganymi wysokimi lokatami w konkursach i zawodach na szczeblach wojewódzkim i ogólnopolskim promują nie tylko swoją szkołę, ale również naszą Gminę.

{pgslideshow id=59|width=640|height=480|delay=2500|image=L}