– Letni wypoczynek

WspanialeWakacje.png

Od wielu lat Gmina Łowicz organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży do nadmorskich miejscowości. W tym roku dzieci ponownie skorzystają z tej formy wypoczynku.

Dnia 4 lipca br. 27 dzieci z terenu naszej gminy wyjechało nad morze. Dzieci będą przebywać w Ośrodku Kolonijno – Wczasowym „JANINA” w miejscowości Ustronie Morskie. Ośrodek położony jest w przybrzeżnym lesie oddalonym około 500 m od plaży, a także blisko od rekreacji miejskich takich jak baseny, muszla koncertowa, stadion miejski. Pokoje 3, 4, 5 osobowe z łazienkami, ulokowane w 2. budynkach, z których każdy mieści grupę autokarową, jak też stołówkę, salę dyskotekową oraz sale telewizyjno-lekcyjne. Teren przyległy jest duży, ogrodzony i bezpieczny z boiskiem do piłki nożnej, siatkowej oraz placem ogniskowym na którym znajduje się zadaszona duża altana przeznaczona do różnych zajęć.

Wakacyjny wyjazd zorganizowany został we współpracy z Polskim Związkiem Producentów Ziemniaków i Nasion Rolniczych w Łodzi, dla dzieci i młodzieży w wieku do 16. roku życia, których co najmniej jedno z rodziców jest ubezpieczone w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Dla dzieci przygotowane jest wiele atrakcji, m. in.: wycieczka autokarowa do Kołobrzegu – zwiedzanie Starego Miasta, rejs statkiem, 2-godzinny pobyt w Aquaparku Helios – Centrum Rekreacyjne Helios w Ustroniu Morskim, spartakiady kolonijne, plażowanie, kąpiele w morzu, konkursy (śpiewu, tańca, plastyczne, rzeźby z piasku), zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych technik plastycznych (farby, kredki, węgiel, glina, masa solna itp.), dyskoteki, karaoke,  ognisko z pieczeniem kiełbasek.

W miesiącu lipcu zaplanowane jeszcze dwa wyjazdy dzieci na kolonie do Władysławowa. W wyjazdach weźmie udział łącznie 78 uczniów szkół z terenu Gminy Łowicz.

Życzymy wszystkim dzieciom dobrej zabawy i udanego wypoczynku.