– UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA STYPENDIÓW ZA WYNIKI W NAUCE I OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

P1790477i
P1790477i

W dniu 18.06.2018 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród  najzdolniejszym uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych, za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Dąbkowicach z udziałem wyróżnionych uczniów, ich rodziców, dyrektorów szkół i nauczycieli oraz przedstawicieli samorządu gminnego. Wójt Gminy Łowicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Łowicz wręczyli uczniom podłowickich szkół 73 stypendia – większość za wyjątkowe wyniki w nauce, ale było też kilka za osiągnięcia sportowe. Wszyscy Ci uczniowie uczęszczają do szkół na terenie gminy Łowicz. Razem ze stypendium otrzymali również talon w wysokości 500 zł. 

Władze samorządowe gminy Łowicz wyróżniły ponadto cztery uczennice ze Szkoły Podstawowej w Popowie. Dziewczyny uzyskały nie tylko wysokie wyniki w nauce, ale również wysokie wyniki w konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim.  W wojewódzkich konkursach wzięły udział:
1. Amelia Szkopiak, kl. V (SP Popów) – finalistka  wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego,
2. Dominika Gajda, kl. III B (gimnazjum) – finalistka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii,
3. Paulina Deka, kl.  III A (gimnazjum) – laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii,
4. Weronika Stępniewska, kl. III A (gimnazjum) – laureatka olimpiady wiedzy religijnej.
Wszystkim stypendystom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 {phocagallery view=category|categoryid=112|limitstart=1|limitcount=0}

Back to top