– Stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe

 21 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zielkowicach odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.
Wójt Gminy Łowicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Łowicz wręczyli uczniom podłowickich szkół 55 stypendiów – większość za wysokie wyniki w nauce, ale było też kilka za osiągnięcia sportowe. Wszyscy Ci uczniowie uczęszczają do szkół na terenie gminy Łowicz. Razem ze stypendium otrzymali talon w wysokości 400 zł.   W spotkaniu wzięli udział dumni rodzice, ale także dyrektorzy szkół i nauczyciele.
Stypendium za wyniki w nauce  przyznawane jest uczniowi, który uzyskał wysoką średnią ocen oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania. Ta wysoka średnia to jest w przypadku uczniów gimnazjum min. 4,85 a w przypadku uczniów szkół podstawowych min. 5,00.

Władze samorządowe gminy Łowicz wyróżniły ponadto trzy uczennice z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Popowie i jedną uczennicę ze Szkoły Podstawowej w Popowie. Dziewczyny uzyskały nie tylko wysokie wyniki w nauce, ale również wysokie wyniki w konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim.  W wojewódzkich konkursach wzięły udział:
  1. Amelia Szkopiak (SP Popów)

– finalistka  wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego

  1. Jagoda Aniszewska III A (gimnazjum)

– laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii

– laureatka olimpiady wiedzy religijnej dla szkół gimnazjalnych

  1. Natalia Staniszewska III B (gimnazjum)

– laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii

  1. Małgorzata Organiściak III A (gimnazjum)

– laureatka olimpiady wiedzy religijnej dla szkół gimnazjalnych

Zapraszamy do obejrzenia  fotogalerii z tej uroczystości, a także szczegółowego wykazu osób nagrodzonych.

Wszystkim stypendystom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

 

Back to top