– GMINNY SYSTEM POWIADAMIANIA SMS

SMS opis uslugi
sms

SMS opis uslugi

 

 

Gmina Łowicz jest aktualnie w trakcie wdrażania własnego systemu powiadomień SMS-owych.

System  ten jest uzupełnieniem do istniejącego Regionalnego Systemu Ostrzegania, do którego używania również gorąco zachęcamy. Komunikaty z RSO nie będą dublowane przez gminny system sms, w szczególności nie będą przesyłane tym kanałem informacje o potencjalnych zagrożeniach lub klęskach żywiołowych, ostrzeżenia meteorologiczne (np. silny wiatr, burze, oblodzenie), hydrologiczne (np. stany wód), informacje drogowe (np. korki, remonty, objazdy), które to informacje generowane  są przez wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego czynne 24h na dobę. Gminny system będzie wykorzystywany do przekazywania informacji lokalnych, które są istotne z punktu bezpieczeństwa, wiążące się bezpośrednio z zadaniami publicznymi realizowanymi przez gminę.   

Zachęcamy mieszkańców do zgłaszania propozycji do notyfikacji sms-owych na adres sms@ug.lowicz.pl.

Back to top